Para Piyasaları Yükleniyor ...

Hava Durumu Yükleniyor ...

Bu Şehrin Faruk Abisi

19.12.2017 11:04 tarihinde yayınlandı
Bu Şehrin Faruk Abisi
Yaşar BİBEROĞLU

Özak 1946 yılında Trabzon’da doğdu. Babası, çok sayıda hafız ve din adamı yetiştirmiş ve hafızlığı ile dünya çapında ün sahibi olan Hafız Ali Haydar Özak Faruk Nafiz Özak’ta babasının yolunda bir çok alanda hayır işlerine destek olarak yürümeye devam ediyor.Faruk Nafiz Özak hayatı başarılarla dolu bir isim…

Trabzonspor Futbol Takımı Kaptanlığını yapmış bir isim Özak ayrıca Yılın Sporcusu Ödülü sahip olmuş bir isim. Faruk Nafiz Özak Trabzonspor Asbaşkanı ve Başkanlığı görevlerinde de bulundu. İnşaat Yüksek Mühendisi olan Faruk Nafiz Özak, Yapısun A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı ve Trabzon Kalkınma Vakfı Kurucusudur aynı zamanda. 3 Kasım 2002 seçimlerinde Ak Parti'den Trabzon milletvekili seçilen Özak, 2 Haziran 2005'te Bayındırlık ve İskan Bakanlığı görevine atandı.22 Temmuz 2007 Genel Seçimlerinde Trabzon'dan AK Parti milletvekili olarak seçildi.

Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü, Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü ve ilgili kurum olarak Futbol Federasyonu Başkanlığı bağlanarak yeni kabinede Devlet Bakanı olarak görev aldı. Bu görevlerin yanında yine bir çok farklı görevlerde de bulunmuş olan Özak bu görevleri başarı bir şekilde yerine getirmiştir. Bu şehrin yetiştirmiş olduğu ender değerlerdendir.

Özak; yaptığı görevler itibarıyla bir faniye nasip olacak her makamı, her mevkii görmüş bir isimdir. Faruk Nafiz Özak bu şehirde öğrencisinden bir çok alanda yüzlerce insana bu zamana kadar reklamsız kul ile Allah arasında kalacak şekilde destek olmuş yardımcı olmuş bir isimdir. Trabzon’da ki ofisi günün her saati neredeyse dolup taşıyor bazen oturmaya dahi yer bulmazsınız. Bu şehir de şehrin Faruk abisi olmak zor Özak bu şehrin Faruk abisi olmayı başarmış ender isimlerden bir tanesidir.

Bunu sokaktaki insanimiz da söylüyor. 2019 hesapları yapılırken özellikle Büyükşehir’e adaylık noktasında koltuk peşinde koşmadan şehir için üstlendiği abilik görevini yaparken aday olarak gösterilebilecek iki isimden birisinin Faruk Özak olduğu bir çok platformda Trabzon da dillendiriliyor. Sayın Özak’ın böyle bir görevi kendisi talep eder mi asla fakat Faruk Nafiz Özak’a abi bu şehir de direksiyonun başı geçeceksin tepeden söylenirse de bu görevden de asla kaçacak bir isim değil Özak. Bunu onumuz de ki yılla birlikte daha net göreceğiz. Çünkü bunun sokakta çok net bir şekilde karşılığı olduğu görünüyor. Bunu da zaman gösterecek çünkü bu şehri yıllardan beri en iyi bilen, analiz edebilen üç isimden birisi Özak.

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları
Para Piyasaları

Para Piyasaları
Yükleniyor ...

Ziyaretçi Defteri

Ziyaretçi Defterine Yazarmısınız

İzlenimlerinizi bizimle paylaşın

Deftere Yaz
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Namaz Vakitleri
Namaz Vakitleri
Yükleniyor...
Günlük Gazeteler
Oku
Şans Oyunları

Şans Oyunları
Yükleniyor ...

Duyurular
Anket

Lütfen tercih yapınız !
Süper Lig
Süper Lig
Yükleniyor...
Bugün
Bu Hafta
Bu Ay
Çok Okunanlar
Trabzon Büyükşehir’e Çaykaralı... 945
Çaykaralı Gönül Ağırman Trafik... 519
1.Bölgesel Sağlık Sempozyumu '... 416
Trabzon Valiliğine anlamlı ziy... 341
İşte Emniyet Müdürü'nü şehit e... 337
Ankara'daki tren kazansından T... 210
Trabzon'da şampiyonada yarışac... 207
Personel Şube Müdürü Ercan pol... 190
3-Aralık Dünya Engelliler günü... 146
Törenle Dünya evine girdiler 128
Doğduğum Topraklara Hizmete Ge... 92
Dernekpazarı İlçe Milli Eğitim... 91
Türk Kahvesi Prostat Kanserini... 58
Linkler
Flaş Haber
Özel Haber
Sayfalar
Bugün
Bu Hafta
Bu Ay
Çok Yorumlananlar

Arşiv