Para Piyasaları Yükleniyor ...

Hava Durumu Yükleniyor ...

Zihni Ağırman yazdı ‘’Övünmek Hakkımız’’

03.01.2019 16:27 tarihinde yayınlandı
Zihni Ağırman yazdı ‘’Övünmek Hakkımız’’

Taka Gazetesi Genel Müdürü Çaykaralı hemşehrimiz Zihni Ağırman´ın kaleme aldığı’’Övünmek Hakkımız’’adlı yazısını sizlerle paylaşıyoruz. Ondan sonra diyorsunuz ki mikro milliyetçilik yapıyorsunuz. Yetmedi birbirinizi çok tutuyorsunuz. Ticareti de herkesten çok iyi biliyorsunuz. Her işten alnınızın akıyla çıkıyorsunuz. Bir Çaykaralı olarak diğer hemşehrilerim gibi zaman zaman bu tür söylemlerle karşılaşıyorum.

Evet,yapıyoruz. Birbirimizi tutuyoruz. Mikro milliyetçiliğin en alasını yapıyoruz. Tabi ki bu işin latifesi Ama bu tür söylemlerin Çaykaralılara yakıştırılmasında elbette bir sebep vardır. Durup- dururken, kimse- kimse için güzel sözler sarf etmez. Birkaç örnekle anlatmaya çalışayım. Hakkımızı teslim edin arkadaş. Çaykaralı çok zekidir, okuyor. Çaykaralı çok çalışkandır, kazanıyor. Çaykaralı çok güvenilirdir, güven veriyor. Hiçbir işyerinde esnaf dükkânını kapatırken eşyasını içeri almaz, dışarda bırakırdı. (Hırsızlar keşfedinceye kadar) Bankaların 2 kefille kredi verdiği dönemde, kefilsiz para çeken tek ilçe insanıydık neredeyse. Okuma oranı yüksektir Çaykara’da. İlime, bilime, sanata önem veririz. Türkiye Cumhuriyeti’nin 5. Cumhurbaşkanı Cevdet Sunay gibi bir devlet adamını çıkaran ilçedir Çaykara. Türkiye’de şu anda aktif 3 tane valisi 160 kaymakamı olan tek ilçedir Çaykara. Yüzlerce bilim adamı, doktoru, mühendisi var. Eski ve yeni milletvekilleri var.

Yazarını, çizerini, yapımcısını İş adamını Hacısını- hocasını saymıyorum. Trabzonsporlu Yusuf Yazıcı’ya değinmeden de geçemeyeceğim. Bir dönem bürokraside çok güçlüydük, sonra tırpanlandık. Şimdi yeni yeni tüyleniyoruz. Demek ki daha ileriye hamle yapmak için bazen geri çekilmez gerekiyormuş. Herkesin ismini yazamam, çünkü sayfalar yetmez. Şu an kritik görevlerde bulunan birkaç değerimizin isimi vereceğim. Bir çırpıda aklıma gelenler onlar. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak Seyfullah Hacımüftüoğlu MGK Genel Sekreteri Van Valiliğinden AK Parti’den Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan adayı olan Murat Zorluoğlu’nun yanı sıra Hulusi Şahin Batman Valisi, Çetin Oktay Kaldırım Elazığ valisi, Bilal Şentürk Bilecik Valisi. Kayseri eski valisi Mevlüt Bilici Danıştay üyesi, eski valilerden Erol Zihni Gürsoy, Arif Atilla Osmançelebioğlu, Hatay eski vali Nusret Miroğlu, Erzurum eski valisi Sebahattin Öztürk, Eski Bakan Ali Rıza Uzuner, Eyüp Aşık,İsmail Müftüoğlu, İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu, Eski milletvekili Prof. Dr. Osman Turan, Süleyman Sırrı Gedik, Ahmet Cemil Kara, Abdulmuttalip Gül, Mehmet Kara, İsmail İnan, Ali Naci Tuncer, Nail Çelebi, Ayşe Sula Köseoğlu, Zekeriya Birkan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İstanbul’daki aday tanıtım toplantısında ilçe belediye başkan adaylarını açıklarken yine Çaykara öne çıktı.

6 ilçede Trabzon’u aday gösterdi Cumhurbaşkanı Erdoğan. 6’sının üçü de Çaykaralı. Çaykaralı, TOKİ eski Başkanı Ergün Turan Fatih Belediyesi, İbrahim Ulusoy Avcılar ve Ahmet Haşim Baltacı da Arnavutköy belediye başkan adayı oldu. Şalpazarlı Hilmi Türkmen Üsküdar, Hasan Tahsin Usta Gaziosmanpaşa, Fatih Özçiçek Güngören belediye başkan adayı gösterildi. Çaykaranın başka birincilikleri de var. Mesela LYS’de Trabzon birincisi, Türkiye genelinde derece yapan çocuklarımız var. Ne kadar övünsek azdır. Daha önce yazmıştım Çaykaralı olmak ayrıcalıklıdır. Lütfen şovenlik yaptığımı düşünmeyin, bu kadar başarılı olan bir ilçenin insanı olarak bırakın da biraz övüneyim. Bu da bizim hakkımız olsun.

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları
Para Piyasaları

Para Piyasaları
Yükleniyor ...

Ziyaretçi Defteri

Ziyaretçi Defterine Yazarmısınız

İzlenimlerinizi bizimle paylaşın

Deftere Yaz
Bugün
Bu Hafta
Bu Ay
Çok Yorumlananlar
Bugün
Bu Hafta
Bu Ay
Çok Okunanlar
TÜİK Trabzon Bölge Müdürü Haka... 1707
Trabzon'da "Son Patroniçe" yen... 1656
""Çaykaranın Parlayan Yıldızı ... 1616
Çaykaralı Sosyolog, Avukat Neş... 1607
Avcılar Belediye Başkan adayı ... 1106
Başkan Ağaoğlu'ndan taraftara ... 1100
Zihni Ağırman yazdı ‘’Övünmek ... 1063
Hakyemez’i binler uğurladı 887
Asgari ücret belli oldu 387
Bir çok ilde okullar tatil edi... 373
Çaykaralı Hemşehrimiz Bilal Şe... 357
İbrahim Akyüz Çaykarada vefat ... 346
Uçakla yolculuk yapacaklara kr... 338
MTV 2019'da ne kadar artıyor? 221
Trabzon’da 12 ilçede elektrik ... 30
İcra görevlilerini görünce sin... 29
Trabzonspor gençleşti! 19
Namaz Vakitleri
Namaz Vakitleri
Yükleniyor...
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Şans Oyunları

Şans Oyunları
Yükleniyor ...

Duyurular
Günlük Gazeteler
Oku
Anket

Lütfen tercih yapınız !
Süper Lig
Süper Lig
Yükleniyor...
Linkler
Sayfalar
Flaş Haber
Özel Haber

Arşiv