Para Piyasaları Yükleniyor ...

Hava Durumu Yükleniyor ...

Türkiye’de ilk kez bir devlet hastanesinde MS polikliniği açıldı

Trabzon Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Multipl Skleroz (MS) hastalığının teşhis ve tedavisi için özel poliklinik açıldı.

23.02.2018 14:16 tarihinde yayınlandı
Türkiye’de ilk kez bir devlet hastanesinde MS polikliniği açıldı

Karadeniz Bölgesi’nin en büyük devlet hastanelerinden biri olan ve tüm bölgeye hizmet veren Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde dün açılışı yapılan MS polikliniği, ilk hastalarını almaya başladı. Hastanede düzenlenen açılış törenine Yomra Kaymakamı Hasan Balcı, Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doçent Doktor Hülya Kılıç Yılmaz, Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesi Müdürü Sebahattin Okurer, Doğu Karadeniz MS Derneği Başkanı Zehra Öztaş, başkan yardımcısı Mehmet Verep, nöroloji doktorları Nuray Can ile Necdet Arı ve hastane personeli katıldı.

"İLK KEZ BİR DEVLET HASTANESİNDE AÇILDI"

Törende konuşma yapan Yomra Kaymakamı Hasan Balcı, polikliniğin açılmasında katkısı olan herkese teşekkür etti. Hastane Başhekimi Doçent Doktor Hülya Kılıç Yılmaz da konuşmasında, “Böylesine zorlu bir hastalığın mücadelesi için hastanemize açılmış olmasından mutluyuz. Bu poliklinikle Türkiye’de bir devlet hastanesinde ilk kez MS hastaları için poliklinik açılmış oldu. Hastanemiz, bölgedeki ve bölge dışından gelecek tüm MS hastalarının tedavisi için en iyi şekilde hizmet verecektir” diye konuştu. MS polikliniğinin açılması için girişimlerde bulunan ve aynı zamanda MS hastası olan Doğu Karadeniz MS Derneği Başkanı Zehra Öztaş, “MS hastalığını hem teşhis edebilmek hem de bununla mücadele edebilmek çok zor. MS hastalığı yüzünden önce bir kulağım duymaz, yakın zamanda da bir gözüm görmez oldu. MS hastalarının ne çektiğini en iyi ben bilirim. O yüzden dernek olarak bu polikliniğin kurulması için çeşitli girişimlerimiz oldu ve nihayet açıldı. Duyarlı davranan herkese bir MS hastası olarak teşekkür ediyorum” şeklinde belirtti. Türkiye’de ilk kez bir devlet hastanesinde MS polikliniği açıldı

"TEŞHİSİ VE TEDAVİSİ ZOR"

Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesi Müdürü Sebahattin Okurer de, vatandaşlarda MS hastalığına karşı farkındalık oluşturmak amacıyla polikliniğin hizmete girdiğini söyledi. Türkiye’de devlet hastanelerinde MS polikliniklerinin artmasını dileyen Okurer, “İnsanlar bu hastalığın pençesinde olabiliyor fakat fark edemeyebiliyorlar. Buna teşhis koyabilecek bir poliklinik veya hekim hastanelerde çok fazla bulunmuyor Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesi olarak böyle önemli bir çalışmayı hayata geçirmiş olmaktan mutluyuz” dedi.

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları
Para Piyasaları

Para Piyasaları
Yükleniyor ...

Ziyaretçi Defteri

Ziyaretçi Defterine Yazarmısınız

İzlenimlerinizi bizimle paylaşın

Deftere Yaz
Bugün
Bu Hafta
Bu Ay
Çok Yorumlananlar
Bugün
Bu Hafta
Bu Ay
Çok Okunanlar
Trabzon Büyükşehir’e Çaykaralı... 945
Çaykaralı Gönül Ağırman Trafik... 519
1.Bölgesel Sağlık Sempozyumu '... 416
Trabzon Valiliğine anlamlı ziy... 341
İşte Emniyet Müdürü'nü şehit e... 337
Ankara'daki tren kazansından T... 210
Trabzon'da şampiyonada yarışac... 207
Personel Şube Müdürü Ercan pol... 190
3-Aralık Dünya Engelliler günü... 146
Törenle Dünya evine girdiler 128
Doğduğum Topraklara Hizmete Ge... 92
Dernekpazarı İlçe Milli Eğitim... 91
Türk Kahvesi Prostat Kanserini... 58
Namaz Vakitleri
Namaz Vakitleri
Yükleniyor...
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Şans Oyunları

Şans Oyunları
Yükleniyor ...

Duyurular
Günlük Gazeteler
Oku
Anket

Lütfen tercih yapınız !
Süper Lig
Süper Lig
Yükleniyor...
Linkler
Sayfalar
Flaş Haber
Özel Haber

Arşiv