Para Piyasaları Yükleniyor ...

Hava Durumu Yükleniyor ...

Trabzon Polis Meslek Eğitim Merkezi(POMEM) Yeni Mezunlarını Verdi

20.07.2018 10:01 tarihinde yayınlandı
Trabzon Polis Meslek Eğitim Merkezi(POMEM) Yeni Mezunlarını Verdi

Emniyet teşkilatına katılan yeni mezun öğrencileri tebrik eden Vali Yücel Yavuz “Trabzon Polis Meslek Eğitim Merkezi’nde eğitimlerini tamamlayan kahraman vatan evlatlarımızın her birinin kutsal üniformasını giyerek artık vatandaşımızın hizmetine tabi olarak görev alacakları günü birlikte yaşamak üzere bir aradayız. Devletimiz, milletimiz, vatanımız 21. Yüzyılın 19 Temmuz 2018 tarihinde bulunduğu coğrafyada büyük güçlüklerle karşı karşıya kalan bir ülke olarak her türlü güçlüğü birlik ve beraberlikle aşarak dünya tarihinde haklı ve gururlu bir millet olmanın onurunu yaşıyoruz. Bu esaslar içerisinde mücadelemiz tarih içerisinde olduğu gibi hep devam ediyor. Burada arkadaşlarımız değişik branşlarda, lisans ve ön lisans eğitimi gördüler. Üniversiteye girerken arzu ettikleri bölümleri bitirip polislik mesleğine talip oldular ve başardılar.

Şimdi her biri vatanına, bayrağına, milletine hizmet etmek için görev aldılar.” dedi. Türkiye’nin 80 milyon nüfusu ile Cumhuriyetin 100. Yılında dünyanın en güçlü 10 ülkesi içinde olmayı hedeflediğini belirten Vali Yavuz “Tarihte 16 devlet kuran bir ülkeyiz. 1923’te M. Kemal Atatürk liderliğinde çok büyük bir sıkıntıyı, Milli Mücadele’yi başarmış, Cumhuriyetini ilan etmiş bir millet olarak Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın riyasetinde 2023 yılına 5 yıl kala dünyanın en güçlü 10 büyük ekonomisinden biri olmak için azim ve kararlılık içindeyiz. Bulunduğumuz yerde en iyisi olmanın gayreti içerisinde olmalıyız. 15 Temmuz 2016 yılında büyük bir travmayı birlik ve beraberlik içinde atlatmayı başardık.

Bölücü terör örgütü değimiz lanet olası PKK, DHKP-C, TİKKO gibi tamamı uluslararası projenin ürünün terör örgütleriyle polisimizle, askerimizle, korucularımızla mücadele ediyor ve başarıyoruz. Karadeniz Bölgesi’nin terör konusunda belki de en çok acısını yaşayan Maçka ilçesindeyiz. Karadeniz sorumlusu olan geçtiğimiz günlerde güvenlik kuvvetlerimizin muhteşem bir operasyonuyla ele geçirilen sözde ele başısı ile birlikte Karadeniz’deki örgüt çökertildi. Ancak tehlike bitmedi. Bu konuda duyarlılığımız devam edecek. Biz milli ve manevi değerlerimize aynen olduğu gibi devam edersek, öz değerlerimize sahip çıkarsak ve özgüvenimizi 15 Temmuz’da olduğu gibi en üst seviyeye çıkardığımızda önümüz açıktır. 2023 yılında Cumhuriyetimizin 100. Yılında dünyanın en güçlü 10 ekonomisinden biri olacağız. Bütün sektörlerde gayret ediyoruz. Yeni bir yönetim modeli Başkanlık sistemine girdik. İşlerimiz daha hızlı ve pratik olsun teferruatla uğraşmayıp, seri kararlar alalım istedik.

İşte bunu da hayata geçirdik. Özgüvenimiz, birlik ve beraberliğimiz tamdır. Vatanımıza, milletimize, bayrağımıza sahip çıkıyoruz. Bu yiğit evlatlarımız, kamuda görev alan polis ve askerlerimiz, kamu görevlilerimiz, görevlerinin bilincinde, o duygu ve düşünceyle yetişiyorlar. Görevlerini en iyi şekilde yapacaklarına inanıyorum. Öğrenci arkadaşlarımız can-ı gönülden tebrik diyorum. Ailelerimize vatan ve millete hizmet etmek için yetiştirdiğiniz evlatlarımız için şükran duygularımı ifade etmek istiyorum. Hayırlı vazifeler yapmalarını diliyorum. “ şeklinde konuştu. Konuşmaların ardından Vali Yücel Yavuz 21. Dönem mezunlarından ilk üç sırada bulunan Sinan Albayrak, Ömür Tokgöz ve Muhammet Karaosman’a ödüllerini verdi. Tören mezun polislerin yemin etmesi ve geçit töreni ile sona erdi.

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları
Para Piyasaları

Para Piyasaları
Yükleniyor ...

Ziyaretçi Defteri

Ziyaretçi Defterine Yazarmısınız

İzlenimlerinizi bizimle paylaşın

Deftere Yaz
Bugün
Bu Hafta
Bu Ay
Çok Yorumlananlar
Bugün
Bu Hafta
Bu Ay
Çok Okunanlar
Trabzon Büyükşehir’e Çaykaralı... 1119
Çaykaralı Gönül Ağırman Trafik... 575
İşte Emniyet Müdürü'nü şehit e... 540
1.Bölgesel Sağlık Sempozyumu '... 436
Ankara'daki tren kazansından T... 414
Trabzon'da şampiyonada yarışac... 407
Personel Şube Müdürü Ercan pol... 385
Trabzon Valiliğine anlamlı ziy... 361
İnşaat Mühendisi Nurhayat Zaim... 205
Çaykara´da Kepçe Operatörünün ... 169
3-Aralık Dünya Engelliler günü... 166
Törenle Dünya evine girdiler 149
Dernekpazarı İlçe Milli Eğitim... 115
Doğduğum Topraklara Hizmete Ge... 113
'Davaya Adanmış Ömürler ' Adlı... 88
Türk Kahvesi Prostat Kanserini... 77
Vali Ustaoğlu’ndan Çaykara’ya ... 28
Namaz Vakitleri
Namaz Vakitleri
Yükleniyor...
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Şans Oyunları

Şans Oyunları
Yükleniyor ...

Duyurular
Günlük Gazeteler
Oku
Anket

Lütfen tercih yapınız !
Süper Lig
Süper Lig
Yükleniyor...
Linkler
Sayfalar
Flaş Haber
Özel Haber

Arşiv