Para Piyasaları Yükleniyor ...

Hava Durumu Yükleniyor ...

Trabzon’dan Rusya’ya taziye mesajları

20.12.2016 15:08 tarihinde yayınlandı
Trabzon’dan Rusya’ya taziye mesajları

Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası ve Doğu Karadeniz İhracatçılar Birliği (DKİB) Rusya Federasyonu Büyükelçisi Andrey Karlov'un suikast sonucu katledilmesi üzerine birer taziye mesajı yayınladı.

Trabzon Ticaret Sanayi Odası tarafından yayınlanan mesajda, Türkiye ve Rusya'nın tarihten gelen ilişkilerine dikkat çekilerek, şu ifadelere yer verildi:"İki ülke arasında uzun yıllardan beri dostane bir dayanışma içinde devam eden Türkiye-Rusya ilişkileri, son zamanlarda sabote edilmeye çalışılmaktadır. Gerek devlet katında gerekse halklar nezdinde iki ülke her zaman bu tür hain provokasyonları, birlik ve beraberlik içinde aşmıştır. Dün akşam Ankara'da Rusya Federasyonu Büyükelçisi Andrey Karlov'a yönelik alçakça suikast, yine iki ülke ilişkilerini bozmaya yönelik kirli oyunların bir parçasıdır. Türkiye ve Rusya'nın, hem devlet adamları hem de halklarının sağduyu ile davranarak bu oyunu da bozacaklarına inancımız tamdır. Üzüntümüz sonsuzdur. Suikastta hayatını kaybeden komşumuz Rusya Federasyonu Türkiye Büyükelçisi Andrey Karlov'un ailesine ve Rus halkına taziye dileklerimizi iletiyoruz."

DKİB: "Bu dostluğu ve işbirlikteliğini yıkmaya gücünüz yetmeyecektir" Doğu Karadeniz İhracatçılar Birliği (DKİB) Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Hamdi Gürdoğan, Rusya Federasyonu Büyükelçisi Andrey Karlov'un suikast sonucu öldürülmesi üzerine bir mesaj yayınladı.

Kalleşçe eylemlerle amacın dostluğu engellemek olduğunu ifade eden Gürdoğan, "Binlerce yıldan gelen dostane ve sıcak ilişkilerimizin olduğu, halk olarak akrabalık ilişkileri ile adeta et ve tırnak olduğumuz Türk-Rus dostluğunun zirve yaptığı her dönemde, karanlık ellerin emperyalistlere uşaklık yapan hainlerin devreye girerek yaptıkları kalleşçe eylemlerle bu dostluğu engellemek amaçları ile hain emellerine çok değerli dostumuz misafirimiz, büyük diplomat Büyükelçi Andrey Karlov'u konu etmelerini, bu değerli şahsiyeti ailesinin önünde hunharca katletmelerini nefretle kınıyoruz" dedi.

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları
Para Piyasaları

Para Piyasaları
Yükleniyor ...

Ziyaretçi Defteri

Ziyaretçi Defterine Yazarmısınız

İzlenimlerinizi bizimle paylaşın

Deftere Yaz
Bugün
Bu Hafta
Bu Ay
Çok Yorumlananlar
Bugün
Bu Hafta
Bu Ay
Çok Okunanlar
Trabzon Büyükşehir’e Çaykaralı... 945
Çaykaralı Gönül Ağırman Trafik... 519
1.Bölgesel Sağlık Sempozyumu '... 416
Trabzon Valiliğine anlamlı ziy... 341
İşte Emniyet Müdürü'nü şehit e... 337
Ankara'daki tren kazansından T... 210
Trabzon'da şampiyonada yarışac... 207
Personel Şube Müdürü Ercan pol... 190
3-Aralık Dünya Engelliler günü... 146
Törenle Dünya evine girdiler 128
Doğduğum Topraklara Hizmete Ge... 92
Dernekpazarı İlçe Milli Eğitim... 91
Türk Kahvesi Prostat Kanserini... 58
Namaz Vakitleri
Namaz Vakitleri
Yükleniyor...
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Şans Oyunları

Şans Oyunları
Yükleniyor ...

Duyurular
Günlük Gazeteler
Oku
Anket

Lütfen tercih yapınız !
Süper Lig
Süper Lig
Yükleniyor...
Linkler
Sayfalar
Flaş Haber
Özel Haber

Arşiv