Para Piyasaları Yükleniyor ...

Hava Durumu Yükleniyor ...

Trabzon'a 3. Teleferik Geliyor

13.11.2017 08:57 tarihinde yayınlandı
Trabzon'a 3. Teleferik Geliyor

Trabzon  merkezinde, Meydan-Boztepe hattında yıllardır dillendirilen teleferik bir türlü hayata geçmezken tabuları Beşikdüzü Belediye Başkanı Orhan Bıçakçıoğlu yıktı. Beşikdüzü teleferik projesini hayata geçiren Bıçakçıoğlu, bir ilçede teleferik yapılabileceğini göstererek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın takdirini kazandı. Trabzon’da ikinci teleferik projesi ise İş adamı Şükrü Fettahoğlu tarafından Uzungöl’de yapılacak.

‘Yap-İşlet-Devret’le Oluyorsa Büyükşehir Neden Yapmıyor?  Trabzon  Büyükşehir Belediyesi olayı hala proje noktasında tartışırken bu kez Akçaabat Belediye Başkanı Şefik Türkmen en kısa zamanda Akçaabat teleferiğinin yap-işlet-devret modeliyle ihale edileceğini açıkladı. Türkmen projenin ve hattın daha önce belirlendiğini, Akçatepe’ye ulaşacak olan teleferikle Akçaabat’ı seyretmenin keyfinin yaşanacağını vurguladı. Büyükşehir Belediyesi ise Çamoba teleferik hattının henüz avan projesini 2018 bütçesine koydu. Akçaabat  Belediye Başkanı Şefik Türkmen, yaklaşık 3 yıl önce “Bir işletmeci bulunabilirse olabilir.” dediği teleferiği hayata geçiriyor. Akçaabat Belediyesince yap, işlet, devret biçiminde yapılması planlanan teleferik projesinde istasyon yerleri ve kalkış noktaları belirlendi ihalesi yapılacak.

Türkmen yaklaşık 3 yıl önce günebakış’a yaptığı açıklamada “Bir işletmeci bulunabilirse olabilir. Takip ediyoruz ama bu konuda aceleci değiliz. Şu anda belediyenin oraya ayıracağı kaynağı yok.” demişti. Projelendirme aşaması tamamlanan teleferik projesinde toplamda üç istasyon olacak. Başlangıç istasyonu Cumhuriyet Parkı’nın deniz tarafında olması kararlaştırılan teleferiğin ikinci istasyonu Ortamahalle’nin arka kısmında yer alırken son istasyonu ise Akçatepe tesisleri olacak. Buna göre teleferik önce sahil kenarından Ortamahalle’ye oradan da karşı yamaca geçecek.

""SEYRİNE DOYUM OLMAYACAK MANZARALAR...""

Proje yetkilileri ve teknik elemanlarla bir araya gelerek proje üzerinde incelemelerde bulunan Akçaabat Belediye Başkanı Şefik Türkmen “Teleferik için projelendirme aşaması tamamlandı. İstasyon yerleri ve ilk kalkış noktası belirlendi. Projenin şu anda hazırlıklarının tamamlanmış olmasıyla önümüzdeki zamanlarda yap, işlet, devret modeliyle ihale edilmesini tasarlamaktayız. Vatandaşların Akçaabat’ın sahil kesimini ve Ortamahalle’yi havadan görebileceği, yukarılara çıkıldıkça seyrine doyum olmayan eşsiz manzaralara tanıklık edebileceği teleferik, turizmin yanı sıra ulaşım ve kültürel açıdan da önemli bir yatırım olacak.” dedi.

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları
Para Piyasaları

Para Piyasaları
Yükleniyor ...

Ziyaretçi Defteri

Ziyaretçi Defterine Yazarmısınız

İzlenimlerinizi bizimle paylaşın

Deftere Yaz
Bugün
Bu Hafta
Bu Ay
Çok Yorumlananlar
Bugün
Bu Hafta
Bu Ay
Çok Okunanlar
Trabzon Büyükşehir’e Çaykaralı... 945
Çaykaralı Gönül Ağırman Trafik... 519
1.Bölgesel Sağlık Sempozyumu '... 416
Trabzon Valiliğine anlamlı ziy... 341
İşte Emniyet Müdürü'nü şehit e... 337
Ankara'daki tren kazansından T... 210
Trabzon'da şampiyonada yarışac... 207
Personel Şube Müdürü Ercan pol... 190
3-Aralık Dünya Engelliler günü... 146
Törenle Dünya evine girdiler 128
Doğduğum Topraklara Hizmete Ge... 92
Dernekpazarı İlçe Milli Eğitim... 91
Türk Kahvesi Prostat Kanserini... 58
Namaz Vakitleri
Namaz Vakitleri
Yükleniyor...
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Şans Oyunları

Şans Oyunları
Yükleniyor ...

Duyurular
Günlük Gazeteler
Oku
Anket

Lütfen tercih yapınız !
Süper Lig
Süper Lig
Yükleniyor...
Linkler
Sayfalar
Flaş Haber
Özel Haber

Arşiv