Para Piyasaları Yükleniyor ...

Hava Durumu Yükleniyor ...

Tatlı Medya adına Güner TATLI Bayburt Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Sayın Prf. Dr. Nasrullah Hacımüftüoğlunu makamında ziyaret etti!

05.03.2015 21:36 tarihinde yayınlandı
Tatlı Medya adına Güner TATLI  Bayburt Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Sayın Prf. Dr. Nasrullah Hacımüftüoğlunu makamında ziyaret etti!

Trabzon Tatlı Medya adına Güner TATLI  Çaykara Karaçam Köyünden olan Meşhur âlimlerden  Müderris Haci Hasan Efendi'den  okumuş, İcazet almiş  Halk tarafından sevilen ve sayılan Bayburt Üniversitesi İlahiyat Fakültesi  Dekanı Değerli Hemşehrisi  Sayın  Prf. Dr. Nasrullah HACIMÜFTÜOĞLU' nu makamında Ziyaret etti.
 


İlahiyat Fakültesi  Dekanı  Sayın  Prf.Dr.Nasrullah HACIMÜFTÜOĞLU ; Sayın TATLI ile  memleket özlemini giderecek konular üzerınde karşılıklı olarak Samimi  bir sohbet havası içerisinde gerçekleştirilen  bu Ziyaretten memnunluk duyduğunu ifade  ettii. Güner Tatlı makamında kendilerine gösterdikleri bu ilgi, alaka ve bağlılıktan dolayı İlahiyat Fakültesi Dekanı Sayın Prf Dr Nasrullah Hacimüftüoğlu hocamıza teşekkür edip , hayir dualaraını alarak makamından ayrıldı.NASRULLAH HACIMÜFTÜOĞLU KİMDİR?

1945'te Trabzon'un Çaykara ilçesinde doğdu. İlk dini ilimleri babası Müftüzade Hacı Mehmet Efendi'den ve meşhur âlimlerden müderris Hacı Hasan Efendi'den (Çaykara vaizi) ikmal etti. Eski deyimle icazet aldı. Trabzon İmam-Hatip Lisesi'ni bitirdi ve 1975'te İstanbul Yüksek İslam Enstitüsü'nden mezun oldu. Erzurum İmam-Hatip Lisesi, Meslek Dersleri Öğretmenliğine tayin edildi. Üç ay kadar bir süre çalıştıktan sonra o zamanki ismiyle Atatürk Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi'ne intisap etti. Fakültede öğretim üyesi sayısı o zaman az olduğundan, bir yandan ders verirken, bir yandan da akademik çalışmalarını tamamlayarak profesörlüğe kadar yükseldi. İhtisas alanı Tefsir ilmidir. Kur'an'ın icazı ve mucizeliği üzerine akademik çalışmalar yaptı. Çeşitli alanlarda makaleler yazdı.

Yazıları Fakülte dergilerinde neşredildi. Çok sayıda kitabı bulunuyor. Arapça Fahreddin-i Razi'nin edisyon kritiğini yaptığı eseri Beyrut'ta basıldı.Konferanslara, seminerlere, TV programlarına sıkça katılan bir öğretim üyesi olarak öne çıkmış bulunuyor. Müftüoğlu, Arapça, İngilizce ve Farsça biliyor.Evli ve 5 çocuk babası olan Müftüoğlu’nun İmam Hatip kökenli çocuklarının hepsi meslek sahibi. Birisi Tıp Doçenti, diğeri Hukukçu (Avukat) bir diğeri Ziraat Mühendisi.  Eşi ev hanımı. Çaykara Müftüsü ve Reis'ül Kurra Yusuf Efendi'nin kızı. Rahmetli babası "ilim için gurbet şarttır" diyen duyarlı bir şahsiyet.  Kasabadan ilçeye inmek bir gurbet sayılırmış o zaman. Babası, onu esas alarak, yani mutlaka hicret ederek, "ilim için O'nu evden ayıralım. Orada okusun" demiş. O da meşhur Hacı Hasan Efendi'den okumuş,  İcazet almış ve Bayburt Üniversitesi İlahiyet Fakültesi Dekanı olarak görev yapıyor.

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları
Para Piyasaları

Para Piyasaları
Yükleniyor ...

Ziyaretçi Defteri

Ziyaretçi Defterine Yazarmısınız

İzlenimlerinizi bizimle paylaşın

Deftere Yaz
Bugün
Bu Hafta
Bu Ay
Çok Yorumlananlar
Bugün
Bu Hafta
Bu Ay
Çok Okunanlar
Trabzon Büyükşehir’e Çaykaralı... 945
Çaykaralı Gönül Ağırman Trafik... 519
1.Bölgesel Sağlık Sempozyumu '... 416
Trabzon Valiliğine anlamlı ziy... 341
İşte Emniyet Müdürü'nü şehit e... 337
Ankara'daki tren kazansından T... 210
Trabzon'da şampiyonada yarışac... 207
Personel Şube Müdürü Ercan pol... 190
3-Aralık Dünya Engelliler günü... 146
Törenle Dünya evine girdiler 128
Doğduğum Topraklara Hizmete Ge... 92
Dernekpazarı İlçe Milli Eğitim... 91
Türk Kahvesi Prostat Kanserini... 58
Namaz Vakitleri
Namaz Vakitleri
Yükleniyor...
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Şans Oyunları

Şans Oyunları
Yükleniyor ...

Duyurular
Günlük Gazeteler
Oku
Anket

Lütfen tercih yapınız !
Süper Lig
Süper Lig
Yükleniyor...
Linkler
Sayfalar
Flaş Haber
Özel Haber

Arşiv