Para Piyasaları Yükleniyor ...

Hava Durumu Yükleniyor ...

Sıfır Atık ile Geleceğe Değer Katılıyor

09.05.2018 09:22 tarihinde yayınlandı
Sıfır Atık ile Geleceğe Değer Katılıyor

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan himayelerinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızca yürütülen “Sıfır Atık” projesi kapsamında düzenlenen “Sıfır Atık Geleceğe Değer Kattık” konulu seminer Hamamizade İhsan Bey Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Seminere Valimiz Yücel Yavuz, eşi Şengül Yavuz, Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, siyasi parti temsilcileri, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Çevre Yönetimi Genel Müdür Yardımcısı Sebahattin Dökmen, bakanlık yetkilileri, kamu kurum müdürleri ve vatandaşlarımız katıldı.

Ülkemizde ve ilimizde gerçekleştirilen “Sıfır Atık” projesinin insanlığın geleceği için önemli olduğunu ifade eden Vali Yücel Yavuz “Bugün Trabzon’da Sıfır Atık projesiyle sadece Trabzon’umuzun, ülkemizin değil dünyamızın meselesi olan çevre ile ilgili hayati bir konunun nasıl topluma yansıtıldığını, farkındalık oluşturulduğunu görüyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın kıymetli eşleri Emine Erdoğan’ın himayelerinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızca yürütülen “Sıfır Atık” projesinin çocuklarımıza, gençlerimize tanıtılması geleceğimiz açısından çok önemli. Atıkların çevreyi kirletmesinden dolayı insanlık bir çok yeni kanser türüyle, hastalıkla karşı karşıya kalmaktadır.

En basitinden evlerde kullanılan pillerin, elektronik aletlerin bataryaların yada atık yağların toprağımızı ve suyumuzu kirletmesine izin vermemeliyiz. Çevremizde atıklardan kaynaklı çevre kirliliğini yıllar önce projelendirmemiz gerekiyordu. Ama zararın neresinden dönülse kardır anlayışıyla proje kapsamında Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğümüz çevremizin korunması amacıyla farkındalık çalışmalarını okullarımızda ve diğer kurumlarımızda sürdürüyor. Amacımız Sıfır atık projesiyle israfın önlenmesi, kaynakların verimli kullanılması, atıkların kontrol altına alınarak sağlıklı bir çevrenin, atık bilincinin ve farkındalığının oluşmasıdır.” şeklinde konuştu. Konuşmaların ardından Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın uzmanları tarafından Sıfır Atık projesi ile ilgili sunum yapıldı.

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları
Para Piyasaları

Para Piyasaları
Yükleniyor ...

Ziyaretçi Defteri

Ziyaretçi Defterine Yazarmısınız

İzlenimlerinizi bizimle paylaşın

Deftere Yaz
Bugün
Bu Hafta
Bu Ay
Çok Yorumlananlar
Bugün
Bu Hafta
Bu Ay
Çok Okunanlar
Trabzon Büyükşehir’e Çaykaralı... 747
1.Bölgesel Sağlık Sempozyumu '... 338
Trabzon Valiliğine anlamlı ziy... 305
İbrahim Çelebi Çaykara için AK... 303
Çaykaralı Gönül Ağırman Trafik... 295
İşte Emniyet Müdürü'nü şehit e... 109
3-Aralık Dünya Engelliler günü... 107
Törenle Dünya evine girdiler 92
Dernekpazarı İlçe Milli Eğitim... 54
Doğduğum Topraklara Hizmete Ge... 54
Türk Kahvesi Prostat Kanserini... 20
Namaz Vakitleri
Namaz Vakitleri
Yükleniyor...
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Şans Oyunları

Şans Oyunları
Yükleniyor ...

Duyurular
Günlük Gazeteler
Oku
Anket

Lütfen tercih yapınız !
Süper Lig
Süper Lig
Yükleniyor...
Linkler
Sayfalar
Flaş Haber
Özel Haber

Arşiv