Para Piyasaları Yükleniyor ...

Hava Durumu Yükleniyor ...

Prf.Dr.Ömer YÜKSEK Yazdı : ""Yine Hakem Faciası ""

30.11.2016 08:58 tarihinde yayınlandı
Prf.Dr.Ömer YÜKSEK Yazdı : ""Yine Hakem Faciası ""
 ""  Hakem Faciası ve Şenol Hoca  ""

Hayırlı günler dilerim Sevgili okurlarım. Sizinle uzun süredir görüşemedik. Belli ki tembellik etmişim. İnşallah bundan sonra daha sık buluşup dertleşeceğiz. Neyse, konumuza geçelim. Konu malum: BÜYÜK TRABZONSPOR'UMUZ ve küçücük düşmanlarımız. Evet rakiplerimizden değil, DÜŞMANLARIMIZDAN bahsediyorum.

Hadi diğerlerini sayıp vaktiniz almayayım da, sadece FB'nin şampiyon olduğu (!) 2010-2011 sezonundan 2 maç hatırlıyorum, ikisi de Bülent YILDIRIM damgalı: Birinde Eskişehirspor- TRABZONSPOR maçı, Hakem Efendi, Mustafa YUMLU'nun nizami golünü iptal ediyor, gerekçe faul. YALAN… Aynı Hakem (!), Karabükspor-FB maçında FB'li Selçuk ŞAHİN'in Rakibine yaptığı kesin kırmızı kartlık hareketi es geçiyor, maçın henüz başları…. Aynı Bülent Efendi, ES-TS maçında olmayan faulü uydurup, KS-FB maçında kesin kırmızı kartlık faulü GÖREMİYOR YA DA GÖRÜYOR DA ÇALAMIYOR …. Geçen sezonki rezaletler henüz taze. En büyük TS düşmanı medya mensuplarının bile inkar edemediği gerçek: En az 13-15 puanımız ÇALINDI… Gelelim dün geceye… Hakem değişti, rezalet değişmedi… Hangi birini sayalım? BJK lehine çalınan, -Bana göre- uyduruk penaltıyı mı? TS lehine çalınmayan % 100 penaltıyı mı? Yoksa, futbolunu beğendiğim, ancak futbolcu ahlakını asla takdir etmediğim Quaresma'nın kırmızı kartlık hareketinin lütfen (!) sarı kartla cezalandırılmasını (!) mı? Sonra da malum açıklamalar: "Herkes gibi Hakemler de insandır ve hata yapar".

Evet hatayı insanlar yapar ama emek hırsızlığı yapanlar nasıl insanlardır? Ve neden hatalar hep aynı takımın, TRABZONSPOR'UN aleyhine oluyor? Azıcık bilimsel açıdan bakıldığında görülür ki: HATALAR NORMAL DAĞILIMA UYAR. BAŞKA BİR İFADEYLE, UZUN DÖNEMLERDE HATALAR HER TAKIMIN LEHİNE VE ALEYHİNE YAKLAŞIK OLARAK EŞİT DAĞILIR. ANCAK, SÖZKONUSU TRABZONSPOR OLUNCA BİLİMİN NE ÖNEMİ VAR? ÇÜNKÜ TS'UMUZUN SUÇU BÜYÜK … EFENDİLERİ KORKUTUP KEYİFLERİNİ KAÇIRIYOR. Figüranlar değişiyor (Bülent YILDIRIM, Cüneyt ÇAKIR, Deniz Ateş BİTNEL, Çağatay ŞAHAN vb), yönetmen değişmiyor: TRABZONSPOR DÜŞMANLARI. Gelelim Sevgili Hemşehrimiz, başarılarıyla övündüğümüz Sayın Şenol GÜNEŞ'e. Ne buyurdu maçtan sonra: 'Hakem Quaresma'ya kırmızı kart GÖSTEREBİLİRDİ., Bunun dışında HAKEMLİK BİR OLAY OLMADI'. Bravo, tebrikler Hocam. Bir delikanlı Trabzonlu'ya da bu yakışır (!). Sorum şu: 'Siz BJK'nün değil de TS'un Hocası olsaydınız aynı cümleleri kurar mıydınız?' Delikanlıca, dürüstçe ve sıkılmadan 'EVET' diyorsanız başka sözüm yok. HARAM PUANLARINIZ HAYIRLI OLSUN. AMA UNUTMAYINIZ Kİ HARAMIN BİNASI OLMAZ… Sevgili Dostlar, dertliyiz, üzgünüz ama UMUTLUYUZ. HAKEMLER'E, MEDYA'YA VE FEDERASYON'A RAĞMEN YIKILMADIK, YIKILMAYACAĞIZ. DÜN GECEKİ FUTBOL HEPİMİZE UMUT VERDİ. TEBRİKLER ERSUN HOCAM VE ÖĞRENCİLERİ… Hepinize hayırlı günler dilerim…
  Prf.Dr Ömer YÜKSEK 
     T-Haber Ajansı
       Köşe Yazarı

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları
Para Piyasaları

Para Piyasaları
Yükleniyor ...

Ziyaretçi Defteri

Ziyaretçi Defterine Yazarmısınız

İzlenimlerinizi bizimle paylaşın

Deftere Yaz
Bugün
Bu Hafta
Bu Ay
Çok Yorumlananlar
Bugün
Bu Hafta
Bu Ay
Çok Okunanlar
Trabzon Büyükşehir’e Çaykaralı... 887
Çaykaralı Gönül Ağırman Trafik... 446
1.Bölgesel Sağlık Sempozyumu '... 404
Trabzon Valiliğine anlamlı ziy... 333
İşte Emniyet Müdürü'nü şehit e... 263
3-Aralık Dünya Engelliler günü... 137
Ankara'daki tren kazansından T... 136
Trabzon'da şampiyonada yarışac... 132
Personel Şube Müdürü Ercan pol... 125
Törenle Dünya evine girdiler 121
Doğduğum Topraklara Hizmete Ge... 84
Dernekpazarı İlçe Milli Eğitim... 83
Türk Kahvesi Prostat Kanserini... 50
Namaz Vakitleri
Namaz Vakitleri
Yükleniyor...
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Şans Oyunları

Şans Oyunları
Yükleniyor ...

Duyurular
Günlük Gazeteler
Oku
Anket

Lütfen tercih yapınız !
Süper Lig
Süper Lig
Yükleniyor...
Linkler
Sayfalar
Flaş Haber
Özel Haber

Arşiv