Para Piyasaları Yükleniyor ...

Hava Durumu Yükleniyor ...

KTÜ Sürmene Abdullah Kanca M.Y.O. da Mezuniyet Coşkusu

06.06.2018 10:05 tarihinde yayınlandı
KTÜ Sürmene  Abdullah Kanca M.Y.O. da Mezuniyet Coşkusu

Meslek Yüksekokulumuz 9. Mezuniyet Töreni Çamburnu’ndaki eğitim binamızda gerçekleştirildi. Programa Sürmene İlçe Kaymakamı Sn, Mehmet Alper ÇIĞ, Sürmene Belediye başkanı Sn.Rahmi ÜSTÜN ve belediye başkan yardımcısı İbrahim SEDEF, Garnizon Komutanı Yüzbaşı Halis DOĞAN, KTÜ Deniz Bilm. Dekan V. Prof. Dr. Ali Muzaffer FEYZİOĞLU,KTÜ Of Teknoloji Dekanı Prof. Dr. İrfan ACAR, KTÜ Arsin MYO Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Evren Ersoy KALYONCU, Sürmene ve civar ilçelerden daire amirleri ve çok sayıda davetliler katıldı. Öğr. Gör. Orhan Nazım AKSU tarafından sunuculuğu yapılan programda saygı duruşu ve İstiklal Marşı’mızın okunmasının ardından, Meslek Yüksekokul ve Karadeniz Teknik Üniversitesi tanıtım filmleri gösterildi.

Meslek Yüksekokulumuz Müdürü Prof. Dr. Hamdullah ÇUVALCI konuşmasında; “Bu topraklara kazandırılacak en değerli eser gençlerin geleceği için yapılacak yatırımdır diyen Abdullah KANCA’nın ilçemize kazandırdığı bu eğitim kurumu gerek akademik başarıları ve gerekse sahip olduğu bilgi ve donanım ve mezun ettiği öğrenciler ile bölgemizde örnek olarak gösterilen bir yüksek okul hüviyetindedir. Merhum Abdullah KANCA’nın yakmış olduğu eğitim meşalesini halen taşımakta olan ve okulumuza her türlü katkıyı sürdürmekte olan Kanca ailesine ve özellikle Kanca firması yönetim kurulu başkanı sayın Alper KANCA’ya MYO yönetimi olarak şükranlarımı sunuyorum. Bu vesile ile okulumuzun banisi merhum Abdullah Kanca’yı bir kez daha rahmet ve minnetle anarken, mekanının cennet makamının ali olmasını yüce mevladan niyaz ediyorum.

Bundan yaklaşık 10 yıl önce 2008 yılında açılan okulumuz günümüzde 28 akademik ve 6 idari personelle, 7 programda 900 öğrenci ile eğitim ve öğretim faaliyetine devam etmektedir. Meslek Yüksekokulumuz Sürmene gemi tersanesi ile entegre çalışmaları yanında kaynakçılık alanında sanayiye yönelik eğitim, hizmet ve danışmanlık hizmetleri de verilmektedir. Sevgili gençler, bundan sonraki hayatınızda sizlere başarılar dilerken düşüncelerinizin, aidiyetlerinizin, ve davranışlarınızın milli ve yerli olmasına azami dikkat etmenizi, dışarıdan ithal edilen ideolojilere ve Anadolu kültür coğrafyamıza ait olmayan hiçbir oluşum ve fikir akımlarına itibar etmemenizi hatırlatmak isterim. Bu duygu ve düşüncelerle konuşmama son verirken sevgili öğrencilerimiz : yolunuz ve bahtınız açık olsun. Hepinize sağlıklı ve huzurlu günler dilerim.” MYO Müdürümüz konuşmasının ardından başta; Okulumuzun ihtiyaçlarının giderilmesinde yardımlarını esirgemeyen KTÜ Rektörü Prof. Dr. Süleyman Baykal’a, ve katılımlarından dolayı değerli misafirlere teşekkür etti.

Törende sırasıyla Sürmene ilçe kaymakamı Sn. Mehmet Alper ÇIĞ ve Sürmene Belediye Başkanı Sn Rahmi ÜSTÜN konuşmalarında: Sürmene Abdullah Kanca Meslek Yüksekokulunu ilçemize kazandıran merhum Abdullah KANCA ve ailesine teşekkürler etti. 2017/2018 Eğitim-Öğretim yılı 9. Dönem mezunlarında dereceye giren öğrenciler; Meslek Yüksekokulumuz Birincisi: Birol BAŞAR, İkincisi: Mehmet KAVALCIOĞLU , Üçüncüsü: Tufan MİKEL, Mekatronik Programı Birincisi: Birol BAŞAR, Makine Programı Birincisi : Emre OKUR, Elektronik Teknolojisi Programı Birincisi: Onur KUDİ, Elektrik Programı Birincisi: Tufan MİKEL, Gemi İnşaatı Programı Birincisi: Ahmet Sargın.8.Kanca Proje Etkinlik Gününde dereceye giren projeler:Birincilik Projesi, danışmanlığını Öğr.Gör.Murat KÜÇÜKALİ hocamızın yaptığı MYO öğrencileri: Birol BAŞAR, Mert UYSAL’ ın hazırladıkları “Uzaktan Kontrollü Tank (PARS), İkincilik Projesi; proje danışmanlığını öğretim elamanı Erhan SESLİ’ ın yaptığı MYO öğrencileri Mert UYSAL “Son Göz” Üçüncülük projesi; danışmanlığını öğretim elemanı Murat KÜÇÜKALİ hocamızın yaptığı ve Onur KUDİ, Fatih DEMİRKIRAN, Ali Rahman SARI, Samet AKYÜZ öğrencilerin hazırladıkları “FORSA” Dereceye giren öğrencilere Kanca A.Ş. ailesinin hediyeleri ile plaketler davetliler tarafından takdim edildi. Tören mezuniyet andının okunması, Sürmene Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü Halk Oyunları ekibinin halk oyunları gösterisi, kep atma ve toplu resim çekilmesinin ardından sona erdi.

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları
Para Piyasaları

Para Piyasaları
Yükleniyor ...

Ziyaretçi Defteri

Ziyaretçi Defterine Yazarmısınız

İzlenimlerinizi bizimle paylaşın

Deftere Yaz
Bugün
Bu Hafta
Bu Ay
Çok Yorumlananlar
Bugün
Bu Hafta
Bu Ay
Çok Okunanlar
Kılıçdaroğlu İstanbul için Tra... 1128
Ahmet Kaan Gür 16 yaşında kaza... 1118
Mazhar Yıldırımhan adaylığını ... 1046
Ergin Aydın Büyükşehir Belediy... 984
AK Parti Trabzon aday adayları... 963
Trabzon Büyükşehir’e Çaykaralı... 491
Eski Belediye Başkanı Namık Ke... 281
CHP'den Trabzon'a yerel seçim ... 270
İbrahim Çelebi Çaykara için AK... 266
Trabzon Valiliğine anlamlı ziy... 131
3-Aralık Dünya Engelliler günü... 68
1.Bölgesel Sağlık Sempozyumu '... 66
Törenle Dünya evine girdiler 56
Çaykaralı Gönül Ağırman Trafik... 32
Doğduğum Topraklara Hizmete Ge... 16
Dernekpazarı İlçe Milli Eğitim... 15
Namaz Vakitleri
Namaz Vakitleri
Yükleniyor...
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Şans Oyunları

Şans Oyunları
Yükleniyor ...

Duyurular
Günlük Gazeteler
Oku
Anket

Lütfen tercih yapınız !
Süper Lig
Süper Lig
Yükleniyor...
Linkler
Sayfalar
Flaş Haber
Özel Haber

Arşiv