Para Piyasaları Yükleniyor ...

Hava Durumu Yükleniyor ...

Karadeniz'de palamut bolluğu

19.09.2018 13:29 tarihinde yayınlandı
Karadeniz'de palamut bolluğu

1 Eylül'de av yasağının sona ermesiyle "Vira bismillah" diyen balıkçılar, ağlarını denize bırakmayı sürdürüyor. Bu yıl Karadeniz'de palamut bolluğu yaşanırken, tanesi 10- 15 liradan satılıyor. Balıkçılar, bolluğun sürmesi halinde palamut fiyatlarının düşeceğini söyledi. Denizlerde av yasağı 1 Eylül itibarıyla sona ererken, balıkçıların Karadeniz sularına bıraktığı ağlar, palamutlarla doluyor. Balıkçı tezgahlarında palamut bolluğu yaşanıyor. Hava koşullarındaki değişim nedeniyle zaman zaman sıkıntı çeken balıkçılar, son günlerde artan yağışlarla balığın bollaşması sonucu ağlarını doldurdu. Balıkçılar, sezona bereketli başladıklarını belirtirken, palamudun tanesi, 10 ile 15 lira arasında değişen fiyatlarla tezgahlarda yer aldı. Bolluğun devam etmesi halinde fiyatların düşeceğini kaydeden balıkçılar, palamut bolluğundan müşterilerin de memnun olduğunu dile getirdi.

'TEZGAHTA EN ÇOK PALAMUT VAR'

Balık avının bereketli geçtiğini ve Karadeniz sularında bolluk olduğunu belirten balıkçı Mehmetcan Örseoğlu, "Güzel balıklarımız çıkıyor. Fiyat biraz pahalı ama düşmesini bekliyoruz. Şu anda tezgahta en çok palamut var. Palamut biraz bol ve tercih ediliyor. Yağmurların gelmesiyle beraber şu an en çok çıkacak olan balık palamut. Genellikle tezgahlarda palamut revaçta. Kıtlık yok aslında, denizden balık her zaman çıkıyor; ama balık Türkiye piyasasına dağıldığı için belirli kısımlarda kıtlık oluyor. Fiyatların düşmesi bekleniyor; vatandaş da biz de düşmesini bekliyoruz. Balığın bol olacağını, vatandaşın bol bol balık tüketmesini tavsiye ediyoruz. Havadaki değişimlerden dolayı tezgahtaki balıklar gel git yaşıyor ama ben inanıyorum ki denizde balık bol. 10- 15 gün sonra bol bol balık yiyeceğiz. Fiyatlar 10 lira ile 15 lira arasında değişiyor. Biz 5- 6 lira civarında olmasını istiyoruz" diye konuştu.

'BÖYLE BALIK BULUNMAZ'

Fiyatların uygun olduğunu dile getiren Neriman Çabuk ise "Tezgahlar dolup taşıyor, herkese tavsiye ederim. Böyle balık bulunmaz. Şu an palamut var, istavrit var ama ben istavriti pek tercih etmiyorum. Fiyatlar bence normal bu zamanda, normal buluyoruz. Bir Karadenizli olarak ben normal buluyorum" dedi. Sezonun yeni açılmasına rağmen tezgahların dolu olduğunu belirten Murat Demir de "Balıklar yeni çıkmasına rağmen güzel, memnunuz. Ama şartlar iyi olmadığı için vatandaşlar pek alamıyor, rağbet gösteremiyor. Bu mevsim palamut ve istavrit mevsimi ben onları tercih ediyorum" diye konuştu.

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları
Para Piyasaları

Para Piyasaları
Yükleniyor ...

Ziyaretçi Defteri

Ziyaretçi Defterine Yazarmısınız

İzlenimlerinizi bizimle paylaşın

Deftere Yaz
Bugün
Bu Hafta
Bu Ay
Çok Yorumlananlar
Bugün
Bu Hafta
Bu Ay
Çok Okunanlar
Trabzon Büyükşehir’e Çaykaralı... 887
Çaykaralı Gönül Ağırman Trafik... 446
1.Bölgesel Sağlık Sempozyumu '... 404
Trabzon Valiliğine anlamlı ziy... 333
İşte Emniyet Müdürü'nü şehit e... 264
3-Aralık Dünya Engelliler günü... 137
Ankara'daki tren kazansından T... 136
Trabzon'da şampiyonada yarışac... 132
Personel Şube Müdürü Ercan pol... 125
Törenle Dünya evine girdiler 121
Doğduğum Topraklara Hizmete Ge... 84
Dernekpazarı İlçe Milli Eğitim... 83
Türk Kahvesi Prostat Kanserini... 50
Namaz Vakitleri
Namaz Vakitleri
Yükleniyor...
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Şans Oyunları

Şans Oyunları
Yükleniyor ...

Duyurular
Günlük Gazeteler
Oku
Anket

Lütfen tercih yapınız !
Süper Lig
Süper Lig
Yükleniyor...
Linkler
Sayfalar
Flaş Haber
Özel Haber

Arşiv