Para Piyasaları Yükleniyor ...

Hava Durumu Yükleniyor ...

İnşaat Mühendisi Nurhayat Zaim Arhavi´den Belediye Başkan Aday Adaylığını açıkladı !

17.12.2018 10:37 tarihinde yayınlandı
İnşaat Mühendisi Nurhayat Zaim Arhavi´den Belediye Başkan Aday Adaylığını açıkladı !

Karadeniz Bölgesinin Eğitim alanında yetiştirdiği  sevilen sayılan ,gönüllerde taht kuran, Arhavi İlçesinde her türlü Kültürel ve Sosyal Aktivitelerde yer alan, ve Tatlı Medya Haber Ajansımızda Köşe yazarı olarak görevini icra eden en önemli şahsiyetlerden  biri olan İnşaat Yüksek Mühendisi Nurhayat Zaim Artvin İli Arhavi Belediye Başkanlığı için Ak Partiden Aday Adaylığı Başvurusunu gerçekleştirdi.Tatlı Medya Haber Ajansı yönetim kurulu olarak hemşerımıze hayırlı olsun der, tebrik eder engin başarılar diliyoruz." HAYATI BAŞARILARLA DOLU  BİR BAŞKAN ADAYI "

Karadeniz Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünü tamamladıktan sonra yine aynı Üniversitede Yüksek Lisansını tamamlayarak İş Hayatına atılan Nurhayat Zaim´in hem İş Hayatında hem de Sosyal Etkinlik anlamında hayatı başarılar ile dolu. Belediye Başkan adayı Zaim evlendikten sonra  Arhavi´ye yerleşen Nurhayat Zaim 26 senedir Arhavi İlçesine ve Doğu Karadeniz Bölgesine Bilim Adamı olarak  Sosyal ve Kültürel Anlamda Arhavi İlçesine hizmet vermeye  devam ediyor.
  
Yüksek Mühendis Zaim İnşaat Mühendisi olarak Karadeniz Bölgesinde çok önemli Projelerin altına imzasını atmayı başardı.1998-2011 Yılları arasında yaklaşık 13 sene Karadeniz Sahil Yolu Projesi İyidere-Hopa Bölümü Projesinde aktif olarak Görev yapan Yüksek Mühendis Nurhayat Zaim 2011-2017 yılları arasında ise Hopa Borçka Yolu Cankurtaran Tüneli Projesinde Teknik Ofis Şefi olarak görev yaptı.2018 Yılı başından itibaren Kuzey Marmara Otoyolu Projesi bünyesinde Teknik Ekip Şefi olarak görev yapan Nurhayat Zaim Yüksek Mühendis olarak bu projeye olan önemli katkıları ile Projenin büyük bir başarı ile uygulanmasına öncülük etmiştir.
  
Sadece Yüksek Mühendis olarak değil aynı zamanda yöneticilik anlamında da Örnek ve Lider bir insan olmayı başaran Nurahayat Zaim 1995-2014 Yılları arasında aralıksız tam 19 sene boyunca İnşaat Mühendisleri Odası Arhavi Temsilciliği görevini üstlenmiştir.Belediye Başkan adayımız Trabzon milletvekillerimizden ve Belediye Başkanlarımızdan Volkan Canalioğlu İle Birlikte Sadece bir Mühendis olarak değil aynı zamanda İş Hayatında çalışan bir Kadın olarak çevresine örnek olmayı başaran Yüksek Mühendis Nurhayat Zaim Artvin Girişimci İş Kadınları Derneğinin Kurucu Üyesidir. 2014-2018 Yılları arasında Artvin Girişimci İş Kadınları Derneğinin Başkanlık Görevini Yürüten Nurhayat Zaim Artvin İlimizde gerçekleştirdiği örnek etkinlik ve organizasyonlar ile çevresine ışık saçmaya ve herkese örnek olmaya devam etmiştir.

"ARHAVİYİ İYİ  BİLİP TANIYAN BİRİ "

Hem Mühendis olarak hem de Örnek bir Belediye başkan aday adayı olarak ömrünü Arhavi İlçesine veren Nurhayat Zaim Arhavi İlçesini, çok seven ve bu İlçemize hizmet vermekten çok büyük bir mutluluk duyan bir insan olarak tanınıyor.Hayatında ve Sosyal etkinlikler anlamında hem Artvin İlimizde hem de Karadeniz Bölgesinde çok önemli yerlere gelmesine rağmen Arhavi Sevgisi hep ön planda olan ve Arhavi İlçesine hizmet vermekten çok büyük bir keyif alan Mühendis Zaim şimdi ise daha büyük projeler için Belediye Başkanı olarak Arhavi İlçesine hizmet vermek için yola çıktıklarını ifade etti. 
 
Nurhayat ZAİM Kimdir ?

10.04.1970 yılında Çaykarada doğdu. 1990 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünü bitirdi.1994 yılında aynı üniversitenin Fen Bilimleri Enstitüsü, Ulaşım Kürsüsünde yüksek lisansını tamamladı. 1990-1993 yılları arasında Vakfıkebir –Tonya yolu işi bünyesinde inşaat mühendisi olarak çalıştı.1993 yılında evlenip Arhavi´ye yerleşti..1998 Yılına kadar kendi proje bürosunda bina, okul projeleri tasarım ve hesaplamaları konusunda çalıştı. Bina inşaatları yaptı.

1998-2011yılları arasında Karadeniz Sahil Yolu Projesi İyiderer-Hopa kesimi bünyesinde, 2011-2017 yılları arasında Hopa -Borçka Yolu Cankurtaran Tüneli projesinde, 2018 yılı başından beri de Kuzey Marmara Otoyolu Projesi bünyesinde Teknik Ofis Şefi olarak çalışmaktadır. Aynı zamanda Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunudur.

İnşaat Mühendisleri Odası temsilciliğini Artvin´de ilk Arhavi de açmıştır. 1995-2014 yılları arasında 19 yıl İnşaat Mühendisleri Odası Arhavi temsilciliği görevini yürütmüştür. Artvin Girişimci İş Kadınları Derneği kurucu üyesidir. 2014-2018 yılları arasında dernek başkanlığı görevini yürütmüştür. Arhavi Arbisder üyesidir. Evli ve biri Tıp fakültesi 4. Sınıfta, diğeri Orta Öğretim 7. Sınıfta olmak üzere 2 çocuk annesidir. Kitap okumayı, satranç oynamayı, dağ yürüyüşleri yapmayı, seyahat etmeyi ve özellikle Türk Sanat Müziğini çok sevmektedir.


 

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları
Para Piyasaları

Para Piyasaları
Yükleniyor ...

Ziyaretçi Defteri

Ziyaretçi Defterine Yazarmısınız

İzlenimlerinizi bizimle paylaşın

Deftere Yaz
Bugün
Bu Hafta
Bu Ay
Çok Yorumlananlar
Bugün
Bu Hafta
Bu Ay
Çok Okunanlar
TÜİK Trabzon Bölge Müdürü Haka... 1706
Trabzon'da "Son Patroniçe" yen... 1656
""Çaykaranın Parlayan Yıldızı ... 1615
Çaykaralı Sosyolog, Avukat Neş... 1606
Avcılar Belediye Başkan adayı ... 1105
Başkan Ağaoğlu'ndan taraftara ... 1099
Zihni Ağırman yazdı ‘’Övünmek ... 1062
Hakyemez’i binler uğurladı 886
Asgari ücret belli oldu 386
Bir çok ilde okullar tatil edi... 373
Çaykaralı Hemşehrimiz Bilal Şe... 356
İbrahim Akyüz Çaykarada vefat ... 345
Uçakla yolculuk yapacaklara kr... 337
MTV 2019'da ne kadar artıyor? 220
Trabzon’da 12 ilçede elektrik ... 30
İcra görevlilerini görünce sin... 29
Trabzonspor gençleşti! 19
Namaz Vakitleri
Namaz Vakitleri
Yükleniyor...
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Şans Oyunları

Şans Oyunları
Yükleniyor ...

Duyurular
Günlük Gazeteler
Oku
Anket

Lütfen tercih yapınız !
Süper Lig
Süper Lig
Yükleniyor...
Linkler
Sayfalar
Flaş Haber
Özel Haber

Arşiv