Para Piyasaları Yükleniyor ...

Hava Durumu Yükleniyor ...

Çaykaralı Nail Çelebi Türk Dünyası Parlamenterler Derneği Genel Başkanlığına seçildi

11.11.2016 09:19 tarihinde yayınlandı
Çaykaralı Nail Çelebi Türk Dünyası Parlamenterler Derneği Genel Başkanlığına seçildi

Türk Dünyası Parlamenterler Derneği’nin 8 Kasım 2016 günü yaptığı olağanüstü Genel Kurulunda 21. Dönem Trabzon Milletvekili Çaykara’lı Nail Çelebi Türk Dünyası Parlamenterler Derneğinin Genel Başkanlığına seçildi.Dernek :Türk Dünyası ve akraba topluluklarındaki milletvekillerinin arasındaki iletişimi güçlendirmek, vekillerin bir birlerini daha da yakından tanımalarına fırsat sunmak, ülkeler  arasındaki siyasi ve ekonomik işbirliğini artırmak, ortak tarih den gelen dostluk ve kardeşlik bağlarını güçlendirerek, kültürel zenginliklerin  tanıtılmasına katkıda bulunmak amacıyla kurulmuştur.

Bu amaçlar doğrultusunda Türk Dünyası Parlamenterler Derneği, Türk Dünyası ve akraba topluluklar başta olmak  üzere, ortak kültür , ortak tarih olan bölgedeki diğer ülkeler ile de birlikte, ortak değerlerin etrafında birlik, beraberlik, sevgi, saygı, kardeşlik, dostluk ve dayanışma duygularını geliştirerek, faaliyette bulunduğu ülkeler de kültürel ve ekonomik iş birliği alanında ki gelişmelere de  katkıda bulunmayı amaçlamaktadır.

"" Nail Çelebi Kimdir? ""

1954 yılı Trabzon İl’i Çaykara İlçesi Taşkıran Köyü(1999 yılında Belde olmuştur.) Doğdu.İlk ve Orta öğrenimimi Çaykara’da,lise öğrenimimi Bilecik’te tamamladı.

1939 yılında kurulan ilk meslek teşekkülü özelliği ile,Meslek Odasının kuruluşuna öncülük eden, Türk Ziraat Yüksek Mühendisleri Birliği’nde;1981 yılında Samsun 19 Mayıs Üniversitesi Ziraat Fakültesinden mezun oldu, aynı yıl Köy işleri ve Kooperatifler Bakanlığında Müfettiş Yardımcısı olarak göreve başladı. 1986 yılında Tarım ve Köyişleri Bakanlığında Başmüfettiş oldu. Aynı yıl Türkiye ve Orta Doğu Amme idaresi Başkanlığınca düzenlenen Teftiş Hizmetlerinin Geliştirilmesi Seminerini ve Devlet Lisan Okulu’nu başarı ile tamamladı. 1988 yılında TYUAP Projesi çerçevesinde Almanya ve İngiltere’de inceleme ve değerlendirme gezilerine katıldım, aynı yıl 3 ay süreli Avrupa Topluluğu Temel Eğitim Kursuna ve devamında 2 yıl süreli Yabancı dil programını başarıyla tamamladım. 1995 yılında Tarım ve Köyişleri Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkan Yardımcılığı ve Bakan Danışmanlığı görevlerinde bulundu. 1997 yılı içinde Orta Doğu Amme idaresi tarafından düzenlenen Üst Yönetici Seminerine katıldı.

1990 yılından itibaren Yönetim Kurulu Üyeliği,Danışma Kurulu Üyeliği,Denetleme Kurulu Üyeliği ve 1995-1997 döneminde ve 1997-1999 döneminde Genel Başkanlık,Türk Ziraat Mühendisleri Birliği Vakfı’nda; Yönetim Kurulu Üyeliği,Türk Kooperatifçilik Kurulu’nda;Denetleme Kurulu Üyeliği ve Denetleme Kurulu Başkanlığı,Türkiye Kamu-Sen Konfederasyonu’nda;1993-1994 döneminde Türk Tarım-Orman Sendikası kurucu Genel Başkan Yardımcılığı,Görevlerinde bulundu.

18 Nisan 1999-3 Kasım 2002 tarihleri arasında 21. Dönem MHP Trabzon Milletvekili olarak,1.yasama döneminde, KİT Komisyonu üyeliği,2.yasama döneminde de Tarım ve Köyişleri Komisyonu Başkanvekilliği görevini yürüttü.
Evli ve iki çocuk babası.

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları
Para Piyasaları

Para Piyasaları
Yükleniyor ...

Ziyaretçi Defteri

Ziyaretçi Defterine Yazarmısınız

İzlenimlerinizi bizimle paylaşın

Deftere Yaz
Bugün
Bu Hafta
Bu Ay
Çok Yorumlananlar
Bugün
Bu Hafta
Bu Ay
Çok Okunanlar
Trabzon Büyükşehir’e Çaykaralı... 945
Çaykaralı Gönül Ağırman Trafik... 519
1.Bölgesel Sağlık Sempozyumu '... 416
Trabzon Valiliğine anlamlı ziy... 341
İşte Emniyet Müdürü'nü şehit e... 337
Ankara'daki tren kazansından T... 210
Trabzon'da şampiyonada yarışac... 207
Personel Şube Müdürü Ercan pol... 190
3-Aralık Dünya Engelliler günü... 146
Törenle Dünya evine girdiler 128
Doğduğum Topraklara Hizmete Ge... 92
Dernekpazarı İlçe Milli Eğitim... 91
Türk Kahvesi Prostat Kanserini... 58
Namaz Vakitleri
Namaz Vakitleri
Yükleniyor...
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Şans Oyunları

Şans Oyunları
Yükleniyor ...

Duyurular
Günlük Gazeteler
Oku
Anket

Lütfen tercih yapınız !
Süper Lig
Süper Lig
Yükleniyor...
Linkler
Sayfalar
Flaş Haber
Özel Haber

Arşiv