Para Piyasaları Yükleniyor ...

Hava Durumu Yükleniyor ...

Çaykaralı Hemşehrimiz Prof. Dr. Ahmet Hacımüftüoğlu Atatürk Üniversitesı Rektör adayı !

21.04.2016 21:04 tarihinde yayınlandı
Çaykaralı Hemşehrimiz Prof. Dr. Ahmet Hacımüftüoğlu Atatürk Üniversitesı Rektör adayı !

Prof. Dr. Ahmet Hacımüftüoğlu ülkemizin köklü üniversitelerinden biri olan Erzurum Atatürk Üniversitesi Rektörlüğü için aday olduğunu açıkladı. Hacımüftüoğlu halen aynı üniversitede Tıp Fakültesi öğretim üyesi ve Tıbbi Farmakoloji Anabilim Dalı Başkanı olarak görev yapıyor.

Prof. Dr. Ahmet Hacımüftüoğlu’nun babası da uzun yıllar Atatürk Üniversitesi İlahiyat Fakültesnde Dekan, Bölüm Başkanı ve Öğretim Üyesi olarak hizmet verdikten sonra halen Bayburt Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı olarak görev yapmakta olan Prof. Dr. Nasrullah Hacımüftüoğlu’dur.

Prof. Dr. Ahmet Hacımüftüoğlu rektörlük adaylığı ile ilgili açıklamasında:

“Saygıdeğer meslektaşım,

Kampüsündeki ilkokula başladığım tarihten beri 34 yıldır Atatürk Üniversitemizin adım adım nasıl geliştiğini izleyen, “Üniversiteler Kuran Üniversite” olması yolunda gösterilen çabaların, sergilenen heyecanların ve dökülen terlerin yakın şahidi olan birisiyim. Böyle onurlu bir kurumun mensubu ve imkânlarından faydalanan birisi olarak eski ve yeni her kademedeki tüm yöneticilerine, bilim insanlarına ve liyakatli bürokratlarına minnet ve şükranlarımı sunuyorum.

Artık Üniversitemizin “Dünya Üniversitesi” olma zamanının geldiğine inanıyor ve bu inancımı, sizlerden almayı umduğum destekle eyleme geçirmek istiyorum. Yaptığım geniş çaplı istişareler neticesinde; Atatürk Üniversitesi Rektörlük seçimlerine “REKTÖR ADAYI” olarak katılma kararı aldığımı, bu mektup vesilesiyle sizlere arz etmiş bulunuyorum. Farklı biri değil, sadece sizlerden birisiyim. Saygıdeğer Rektör Adaylarıyla birlikte rekabete değil, bir fazilet yarışına girdiğimize inanıyorum.

Teveccüh etmeniz halinde; “Adalet”ten asla taviz vermeyeceğimden, vicdani sorumluluk ve yüksek vazife şuuru ile çalışacağımdan emin olmanızı diler, saygılar sunarım.” ifadelerine yer verdi.

AHMET HACIMÜFTÜOĞLU KİMDİR?

26.09.1975 tarihinde Trabzon Çaykara’da doğdu ve babasının akademik görevi vesilesiyle aynı yıl ailesiyle birlikte Erzurum’a taşındı. İlk, orta (Anadolu Lisesi) ve lise (Erzurum Fen) eğitim aşamalarını Erzurum’da; yükseköğrenimini ise İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp (Çapa) Fakültesinde 1999 yılında tamamladı. Aynı yıl tıpta uzmanlık sınavıyla girdiği Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıbbi Farmakoloji Anabilim dalında uzmanlık eğitimini 2003 yılında bitirdi. 2003 yılında Yardımcı Doçent, 2007’de Doçent ve Şubat 2013 tarihinde Profesör oldu.

2005 yılında TÜBİTAK desteği ile gittiği Amerika Ohio State Üniversitesi Tıp Fakültesi ve Kentucky Üniversitesi Sensör Teknoloji Merkezlerinde, kendi planladığı projesinde 1,5 (bir buçuk) yıl çalıştı. 2008 yılında beyin nörotransmitter ölçümü yapabilen Türkiye’deki ilk, Avrupa’daki ikinci “İn vivo voltametri ve beyin sensor laboratuvarı” nı Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıbbi Farmakoloji Anabilim Dalı’nda kurdu. Birer yıl arayla düzenlediği 3 kursla, 78 bilim insanının bu yeni tekniği öğrenmesini sağladı. Bu dönemde iki TÜBİTAK projesini sonuçlandırdı. Hali hazırda 4 ayrı üniversiteden toplam 36 araştırmacının çalıştığı ve bütçesi 2.984.000,00 TL olan Atatürk Üniversitesine alınmış en büyük TÜBİTAK 1003 projesinin yönetici ve yürütücülüğünü sürdürmektedir.

Çeşitli bilimsel kuruluşlardan ve kongrelerden alınmış ödülleri, SCI ve SCI-E’de yayınlanmış 63 adet uluslar arası bilimsel çalışması, 430 atıfı, aldığı 3 adet patenti ve etken maddesi Türkiye’ye ait olan Ülkemizin ilk ilaç patent başvurusu bulunmaktadır.

Prof. Dr. Ahmet Hacımüftüoğlu’nun, 2013 yılından itibaren TÜBİTAK TEYDEB Biyoteknoloji Yürütme Komite Üyeliği, 2014 yılından itibaren Türkiye Beyin Araştırmaları ve Sinir Bilimleri Derneği (TÜBAS) Yönetim Kurulu Üyeliği, 2015 yılından itibaren Atatürk Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Yönetim Kurulu Üyeliği devam etmektedir.
Evli ve iki çocuk babası olan Prof. Dr. Ahmet Hacımüftüoğlu halen Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi öğretim üyesi ve Tıbbi Farmakoloji Anabilim Dalı Başkanı olarak görevini sürdürmektedir.Tatlı Medya Haber Ajansı yönetimi olarak değerli hemşehrımıze hayırlı olsun dileklerımızı iletir, başarılar dileriz.

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları
Para Piyasaları

Para Piyasaları
Yükleniyor ...

Ziyaretçi Defteri

Ziyaretçi Defterine Yazarmısınız

İzlenimlerinizi bizimle paylaşın

Deftere Yaz
Bugün
Bu Hafta
Bu Ay
Çok Yorumlananlar
Bugün
Bu Hafta
Bu Ay
Çok Okunanlar
Trabzon Büyükşehir’e Çaykaralı... 887
Çaykaralı Gönül Ağırman Trafik... 446
1.Bölgesel Sağlık Sempozyumu '... 404
Trabzon Valiliğine anlamlı ziy... 333
İşte Emniyet Müdürü'nü şehit e... 264
3-Aralık Dünya Engelliler günü... 137
Ankara'daki tren kazansından T... 136
Trabzon'da şampiyonada yarışac... 132
Personel Şube Müdürü Ercan pol... 125
Törenle Dünya evine girdiler 121
Doğduğum Topraklara Hizmete Ge... 84
Dernekpazarı İlçe Milli Eğitim... 83
Türk Kahvesi Prostat Kanserini... 50
Namaz Vakitleri
Namaz Vakitleri
Yükleniyor...
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Şans Oyunları

Şans Oyunları
Yükleniyor ...

Duyurular
Günlük Gazeteler
Oku
Anket

Lütfen tercih yapınız !
Süper Lig
Süper Lig
Yükleniyor...
Linkler
Sayfalar
Flaş Haber
Özel Haber

Arşiv