Para Piyasaları Yükleniyor ...

Hava Durumu Yükleniyor ...

Çaykarada Yeni Bir Müzik Yıldızı Doğdu!

10.04.2018 15:06 tarihinde yayınlandı
Çaykarada  Yeni Bir Müzik Yıldızı Doğdu!

Karadeniz müziğini en iyi yorumlayan ses yarışmasında 1. Olan Çaykara Kabataş Mahallesinden Canan Hazal Erkek sesiyle şimdiden herkesin gönlünde taht kurmuş durumda. Karadeniz müziği, ülkemizde en parlak dönemini yaşıyor. Yaygınlaşan televizyon kanalları, çeşitli festivaller ve eğlence programları; kemençe ile söylenen türküleri, Karadeniz ezgilerini, halkın ilgi odağı haline getirdi.


Özellikle Türkiye Müzik piyasasında Çaykara ve Dernekpazarlı Sanatçılar seslendirdikleri parçalarla ilçemizin adını ve sanat gücünü her yerde temsil etmeye başladılar. İlçemizde yetişen ve gün geçtikçe ulusal medyada ünlenen, Onay ŞAHİN, Nuray AKSOY, Yusuf CEMAL KESKİN, Bizum GÖNÜL, Cengiz SELİMOĞLU, Kerim AYDIN, Mehmet TAK, Seyfettin ÇAKIRAL, Nevin KORKMAZ, Sinan SAMİ, Muhammet ALİ, İhsan EŞ, Cemil BAYRAM, EÇİNOS, Sedat KESKİN, Tolga GENÇ, Yakup ATALAY, Erol AKYÜZ, Cemal KAYGUSUZ, Hilmi YEREKABAN, Turan KAMBEROĞLU, Soner ŞAHİN, Serhat YILDIRIM, şimdiden izleyicilerin kalbinde sarsılmaz iz bıraktılar.


Son olarak küçük yaşlardan beri müzik eğitimlerini alan genç bir sanatçı büyük başarılara imza atıyor. 2017 yılında Trabzon‘da yapılan Karadeniz Müzikleri Festivalin de, Karadeniz müziğini en iyi yorumlayan ses yarışmasında 1. Olan Çaykara Kabataş Mahallesinden Canan Hazal Erkek sesiyle şimdiden herkesin gönlünde taht kurmuş durumda.. Kemençe, bağlama, piyano ve yan flüt enstrümanlarını çalan ve bunun yanında türkü söyleyebilen ender sanatçılarından biri. İlçemiz Çaykara´nın yetiştirdiği değerlere ve bu ender müzik yıldızına mutlaka sahip çıkalım. Eserlerini daha fazla tanıyalım, tanıtalım, yaygınlaştıralım. Canan Hazal Erkek´e bu uzun ve çileli sanat yürüyüşünde dirençli bir mücadelesinde; Emeğine, yüreğine ve bileğine sağlık diliyor; onu ve ilçemizin diğer müzik sanatçılarımızın her zaman yanlarında olduğumuzu hatırlatmak isteriz.

Canan Hazal Erkek Kimdir?

Aslen Trabzon ili Çaykara ilçesi Kabataş Köyünden olan Canan Hazal Erkek 1996 yılında Ankara´ da doğdu. 8 yaşında babasının yönlendirmesiyle Yenimahalle Halk Eğitim Merkezi´nin Halk müziği korosuna gitti. Orada Hüseyin Düzgün hoca ile tanışarak notayı ilk orda öğrendi. Küçük yaşlarda ritim ve bağlama çalmaya başlamasıyla müzik hayatı başlamış oldu. Daha sonra Ankara Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi müzik bölümünü bitirdi. 2014 yılında Gazi Üniversitesi Türk Müziği Konservatuarı Ses Eğitimi bölümüne girdi. 2017 yılında Trabzon‘da yapılan Karadeniz Müzikleri Festivali´n de, Karadeniz müziğini en iyi yorumlayan ses yarışmasında 1. oldu. Lise döneminden bu yana Doğu Karadeniz müziği üzerine araştırmalar yapmaktadır. Müzik alanında pek çok değerli hocalardan ders aldı. Kemençe, bağlama, piyano ve yan flüt çalabilen Canan Hazal Erkek halen Gazi Üniversitesi Türk Müziği Konservatuarı Ses Eğitimi Bölümü son sınıfta okuyor. Haber: Çaykara Gündem Gazetesi

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları
Para Piyasaları

Para Piyasaları
Yükleniyor ...

Ziyaretçi Defteri

Ziyaretçi Defterine Yazarmısınız

İzlenimlerinizi bizimle paylaşın

Deftere Yaz
Bugün
Bu Hafta
Bu Ay
Çok Yorumlananlar
Bugün
Bu Hafta
Bu Ay
Çok Okunanlar
Trabzon Büyükşehir’e Çaykaralı... 747
1.Bölgesel Sağlık Sempozyumu '... 338
Trabzon Valiliğine anlamlı ziy... 305
İbrahim Çelebi Çaykara için AK... 303
Çaykaralı Gönül Ağırman Trafik... 295
İşte Emniyet Müdürü'nü şehit e... 109
3-Aralık Dünya Engelliler günü... 107
Törenle Dünya evine girdiler 92
Dernekpazarı İlçe Milli Eğitim... 54
Doğduğum Topraklara Hizmete Ge... 54
Türk Kahvesi Prostat Kanserini... 20
Namaz Vakitleri
Namaz Vakitleri
Yükleniyor...
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Şans Oyunları

Şans Oyunları
Yükleniyor ...

Duyurular
Günlük Gazeteler
Oku
Anket

Lütfen tercih yapınız !
Süper Lig
Süper Lig
Yükleniyor...
Linkler
Sayfalar
Flaş Haber
Özel Haber

Arşiv