Para Piyasaları Yükleniyor ...

Hava Durumu Yükleniyor ...

Bakandan korkutan açıklama! Nüfusun yüzde 27’si...

02.03.2018 09:03 tarihinde yayınlandı
Bakandan korkutan açıklama! Nüfusun yüzde 27’si...

Ankara’da AFET ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) tarafından düzenlenen Deprem Sempozyumu’nda konuşan Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ, deprem ve benzeri afetlerde ilk 72 saatin önemine dikkat çekerek, “Bu ilk saatlerde gerekli lojistiğinizin dağıtılmış olması, insan kaynağınızın zamanında ulaşmış olması son derece önemlidir” dedi.

AFAD’ın 2 bin kişilik arama-kurtarma ekibinin yeterli olmadığını belirten Akdağ, 2 yıl içinde gönüllü arama-kurtarma personel sayısının 20 katına çıkarılmasının hedeflendiğini söyleyerek şunları kaydetti:

Akdağdan İstanbul için Risk Uyarısı :AFAD Kanunu’ndan da elde ettiğimiz bir başka imkânımız, itfaiyecilerin de bu sürece etkin olarak katılabileceği bir sistemin kurulması. Dolayısıyla 2018-2019 arasında Türkiye’de 20 bine yakın itfaiyecinin de bu müdahale hazırlığına çok etkin katılması, eğitimlerinin yenilenmesi, güçlendirilmesi, yangın dışında da afet ve diğer krizler için müdahale kabiliyetlerinin artırılması çalışmalarına hız veriyoruz. Çok sayıda gönüllü yetiştirmek için çalışmalarımız devam ediyor.” Akdağ, depreme daha hızlı müdahale edebilmek için, lojistik merkezlerine ilave olarak “Uydu lojistik merkezi” denilebilecek alanlar oluşturacaklarını dile getirdi


prf.Dr.Recep Akdağ Kimdir ?

Yeni Kabinede yer alan Recep Akdağ Sağlık Bakanlığı koltuğuna geri döndü. AK Parti'nin önde gelen iddialı isimlerinden biri olan AK Parti Erzurum Milletvekili Recep Akdağ 1960 yılında Erzurum’da doğdu. İlk ve Orta öğrenimini Erzurum’da, Lise öğrenimini Ankara Atatürk Lisesi’nde tamamladı. 1984 yılında Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. 2 yıl süreyle Karabük’te pratisyen hekim olarak mecburi hizmetini yaptı. 1990 yılında Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı olan Recep AKDAĞ, 1992 yılında Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Ana Bilim Dalında Yardımcı Doçent, 1994 yılında Doçent, 1999 yılında Profesör oldu. Ulusal ve Uluslararası nitelikte bilimsel makaleleri ve tebliğleri yayımlandı. 3 Kasım 2002 tarihinde Adalet ve Kalkınma Partisi’nden Erzurum Milletvekili seçilen Prof. Dr. Recep AKDAĞ 18 Kasım 2002 tarihinde Sağlık Bakanı oldu. 58 ve 59. hükümetlerde bu görevini 4.5 yıl sürdürdü. Bu süre zarfında sağlık alanında çok önemli bir dönüşüm hareketi başlatıldı ve kararlılıkla sürdürüldü.

Prof. Dr. Akdağ, Türkiye’ye özgü bir hizmet modeli olarak uygulanan “Sağlıkta Dönüşüm Programı” ile sağlık hizmeti alanında ekibi ile birlikte bir zihniyet değişimini başlattı. Sağlık alanında yıllardır birikmiş ve çözüme ulaştırılamamış birçok sorun, bu dönemde insan odaklı sağlık hizmeti anlayışı ile çözümlenmeye başladı. Kamu hastaneleri tek çatı altında birleştirilerek bütün vatandaşlara açıldı. Vatandaşlar kamunun yanı sıra özel sağlık birimlerinden de hizmet almaya başladı. İlaca erişim kolaylaştırıldı ve vatandaşın ilacını serbest eczanelerden alması sağlandı. Yeşil kartlı vatandaşlarımız bu dönemde eşit ve adil bir sağlık hizmeti almaya başladı. Sağlık ocaklarında ve hastanelerde her doktora bir muayene odası sistemine geçilerek Hekim Seçme Hakkı Uygulaması başlatıldı.

Şeffaf, adil ve hizmet puanı esaslı personel atama ve nakil sistemine geçildi. Mahrumiyet sebebiyle yıllardır sağlık personeli gönderilemeyen sağlık tesislerimize sözleşmeli personel ataması yapılarak vatandaşın sağlık hizmetine kolayca ulaşması sağlandı. Aile hekimliği modeli ile her ailenin bir hekimi olması yolunda çalışmalar başlatıldı. Aşılama oranlarında Cumhuriyet tarihimizin en yüksek oranlarına ulaşıldı. 112 Acil Hizmetleri kalite, hız ve imkân açısından ikiye katlandı. Kırsala verilen 112 Acil Hizmetlerinin oranı % 20’lerden % 90’lara çıkarıldı. 22 Temmuz 2007 seçimlerinde Adalet ve Kalkınma Partisi’nden yeniden Erzurum Milletvekili seçilen Prof. Dr. Recep AKDAĞ, 60. Cumhuriyet Hükümetinde de Sağlık Bakanı olarak görev aldı. 65. Hükümet Sağlık Bakanıdır. İyi derecede İngilizce bilen Prof. Dr. Recep AKDAĞ evli ve 6 çocuk babasıdır.

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları
Para Piyasaları

Para Piyasaları
Yükleniyor ...

Ziyaretçi Defteri

Ziyaretçi Defterine Yazarmısınız

İzlenimlerinizi bizimle paylaşın

Deftere Yaz
Bugün
Bu Hafta
Bu Ay
Çok Yorumlananlar
Bugün
Bu Hafta
Bu Ay
Çok Okunanlar
Trabzon Büyükşehir’e Çaykaralı... 747
1.Bölgesel Sağlık Sempozyumu '... 338
Trabzon Valiliğine anlamlı ziy... 305
İbrahim Çelebi Çaykara için AK... 303
Çaykaralı Gönül Ağırman Trafik... 295
İşte Emniyet Müdürü'nü şehit e... 109
3-Aralık Dünya Engelliler günü... 107
Törenle Dünya evine girdiler 92
Dernekpazarı İlçe Milli Eğitim... 54
Doğduğum Topraklara Hizmete Ge... 54
Türk Kahvesi Prostat Kanserini... 20
Namaz Vakitleri
Namaz Vakitleri
Yükleniyor...
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Şans Oyunları

Şans Oyunları
Yükleniyor ...

Duyurular
Günlük Gazeteler
Oku
Anket

Lütfen tercih yapınız !
Süper Lig
Süper Lig
Yükleniyor...
Linkler
Sayfalar
Flaş Haber
Özel Haber

Arşiv