Para Piyasaları Yükleniyor ...

Hava Durumu Yükleniyor ...

1.Bölgesel Sağlık Sempozyumu ''SAYED '' tarafından gerçekleşti

08.12.2018 17:01 tarihinde yayınlandı
1.Bölgesel Sağlık Sempozyumu ''SAYED '' tarafından gerçekleşti

Sağlık Yönetimi ve Eğitimi Derneği (SAYED) ve Kamu ve Özel Ortaklığı Derneği tarafından düzenlenen "Şehir Hastaneleri, Sağlık Turizmi ve Kamu Özel İşbirliği Sempozyumu  Trabzon SGK İl Müdürllüğünde  08/12/2018 Cumartesi günü saat 13 00 de  gerçekleşti.

 'SAYED' Yönetim kurulu başkanı Fatma AKTAŞ  tarafından açılış konuşması yapılarak bu sempozyumun anlam ve önemı hakkında vurgu yaptı. Sağlık sektörünün çok önemli ve kutsal bir alan olduğunu söyledi. Sektörün ayrıca yöneticilik, işletme, barınma ve turizm gibi devasa bir alanı kapsayarak insanlara hizmet sunduğunu vurgulayan sayın Aktaş Türkiye'de son 14 yılda önemli bir sağlık reformu gerçekleştirildiğini anlattı. Sağlık reformuyla hizmette memnuniyet oranının yüzde 70'e çıktığını dile getiren Aktaş, şöyle konuştu: "900 bin çalışan ile güçlü bir sağlık ordumuz var. Şimdiye kadar 21 şehir hastanesi protokolü imzaladık.

Bu 30 bin yatak yapıyor. Hedefimiz 40 bin yatağa ulaşmak. Hastaneleri planlı şekilde açmaya devam edeceğiz. Sağlıkta 2. döneme ulaşabiliyoruz. Hastalara ne istediğini sorarak çalışıyoruz. Hedefimizde ölçülebilen, iyi bir sağlık hizmeti sunmak var. Nitelikli iş yapanların sayıları artacak. Aile hekimlerini güçlendireceğiz. Uluslararası klinikler dizayn edeceğiz. Bu yeni süreçte sağlık turizmini güçlendireceğiz. Şu anda yurt dışından gelen kayıtlı hasta sayısı 400 bin civarında ancak biz bunun 700 bin olduğunu düşünüyoruz. Kayıt dışı çok fazla kişi tedaviye geliyor.Sağlık endüstrilerinin geliştirilmesi için çok çalışıyoruz. Tıbbi malzemeleri artık Türkiye'de  üretmeyi hedefliyoruz. Bunların başında aşılar ve ilaçlar var.sağlık turizminin dünyada çok önemli bir gelir kaynağı olduğunu vurguladı.

Ardından Trabzon İl Sağlık Müdürü Sayın Dr Hakan Usta gündeme ait bazi önemli açıklamalrda bulunarak tüm katılımcılara ıyı dilek ve temennilerını iletti. Monitör, dijital röntgen, tomografi gibi cihazların yurt dışından geldiğini, yeni hastanelerle birlikte Sağlık Bakanlığı olarak yeni cihazlar almak durumunda olduklarını dile getiren Prf. Dr. Nihat Tosun şunları kaydetti: "Bu nedenle yerli üreticiler yaratmak istiyoruz. Gelecek dönemlerde KOBİ'leri destekleyeceğiz, bu alanda üretim yapılmasını sağlayacağız. 'Her yıl senden bu kadar cihaz alacağız' diyerek KOBİ'leri güçlendireceğiz. Türkiye'de sağlık sektöründe birçok ürünün kaliteli şekilde üretildiği bir atmosfer oluşturacağız." Sağlık Yönetimi ve Eğitimi Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Fatma Aktaş, sempozyumda, "Şehir Hastanelerinin Yönetilmesi·, Problemleri· ve Çözüm Önerileri", "Türkiye'de Sağlık Turizmi, Etkin Bir Finans Metodu Olarak PPP", "Sağlıkta PPP Modeli Uygulama ve Aşamaları ve Geçmişten Günümüze Sağlık Yatırımı Uygulamaları" ile ilgili çalışmalarını anlattı. 

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları
Para Piyasaları

Para Piyasaları
Yükleniyor ...

Ziyaretçi Defteri

Ziyaretçi Defterine Yazarmısınız

İzlenimlerinizi bizimle paylaşın

Deftere Yaz
Bugün
Bu Hafta
Bu Ay
Çok Yorumlananlar
Bugün
Bu Hafta
Bu Ay
Çok Okunanlar
TÜİK Trabzon Bölge Müdürü Haka... 1707
Trabzon'da "Son Patroniçe" yen... 1656
""Çaykaranın Parlayan Yıldızı ... 1616
Çaykaralı Sosyolog, Avukat Neş... 1607
Avcılar Belediye Başkan adayı ... 1106
Başkan Ağaoğlu'ndan taraftara ... 1100
Zihni Ağırman yazdı ‘’Övünmek ... 1063
Hakyemez’i binler uğurladı 887
Asgari ücret belli oldu 387
Bir çok ilde okullar tatil edi... 374
Çaykaralı Hemşehrimiz Bilal Şe... 357
İbrahim Akyüz Çaykarada vefat ... 346
Uçakla yolculuk yapacaklara kr... 338
MTV 2019'da ne kadar artıyor? 221
Trabzon’da 12 ilçede elektrik ... 30
İcra görevlilerini görünce sin... 29
Trabzonspor gençleşti! 19
Namaz Vakitleri
Namaz Vakitleri
Yükleniyor...
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Şans Oyunları

Şans Oyunları
Yükleniyor ...

Duyurular
Günlük Gazeteler
Oku
Anket

Lütfen tercih yapınız !
Süper Lig
Süper Lig
Yükleniyor...
Linkler
Sayfalar
Flaş Haber
Özel Haber

Arşiv